^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Jak dbać o młodą skórę? - radzi dermatolog

Dziś każda nastolatka chciałaby wyglądać atrakcyjniej od rówieśniczek.

Dziewczyny podkradają  mamom kosmetyki, maskują makijażem niedoskonałości skóry. 

Jak dbać o młodą skórę? – radzi dermatolog, Maria Pyzio –Gutkowska- lekarz medycyny estetycznej. 

* Obecnie tak dużo mówi się o pięknie i urodzie, że ta presja wyglądania jak najlepiej udziela się już bardzo młodym dziewczętom. Współczesne nastolatki różnią się pod tym względem od dawniejszych?
- Dawniej za nastolatki uchodziły dziewczęta w wieku od 15 - 16 lat do 19. Dziś za nastolatki uważa się już jedenastolatki. One zresztą tak się czują. W tym wieku często zaczynają miesiączkować. Dziś dwunastolatki celowo się "postarzają” choćby po to, żeby robić większe wrażenie na płci przeciwnej. A bardzo młoda dziewczyna, która założy szpilki i zrobi mocniejszy makijaż, wygląda często na 18 - latkę. Ciężko zorientować się wtedy ile ma naprawdę lat.

Czytaj więcej...

Profilaktyka na tak!

1                                    2          W dniach od 8 do 15 kwietnia 2015 roku uczniowie - łącznicy promocji zdrowia ze wszystkich klas I, II, III naszej szkoły pod kierunkiem szkolnego koordynatora p. Katarzyny Śmigiel i pielęgniarki szkolnej  p. Haliny Kępas zorganizowali i przeprowadzili akcję „TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W PROMOCJI ZDROWIA”.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia 2015

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W środę 8.04.2015r. w Publicznym Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej poświęcone tej tematyce.

Czytaj więcej...

Copyright © 2014. PG w Wierzbicy Rights Reserved.