^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

II Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski

Uczniowie naszego gimnazjum: Paulina Kolanek z kl. I b, Julia Kiełek z kl. I d oraz Marcin Motyka z kl. I a reprezentowali naszą szkołę na konkursie poezji pod hasłem „ Święty Jan Paweł II nie przeminie cały" w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach. Celem konkursu była popularyzacja poezji Karola Wojtyły, uwrażliwienie na piękno poetyckiego słowa, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego oraz uczczenie pamięci Wielkiego Polaka.

Czytaj więcej...

Kangur Matematyczny

 DSC1406W dniu 17 marca 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV edycji Miedzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Z zadaniami zmagało sie 18 uczniów w dwóch kategoriach: kadet i junior. Dwoje uczniów otrzymało wyróznienia. Są to Marcin Motyka i Julia Wojtunik z klasy IA.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu.

Finał konkursu matematycznego PANGEA

IMG 20160429 13462629 kwietnia 2016r w Akademii Finansów i Bnkowości Vistula w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Jastrzębski z klasy IID pod opieką pani Agnieszki Kopyckiej. W etapie finałowym brało udział 1300 uczniów w dwóch miastach Warszawie i Wrocławiu. Konkurs przeprowadzany jest w 17 krajach Europy.

GALERIA

Jesteśmy w finale konkursu matematycznego PANGEA

W dniu 3 marca 2016r. odbył się I etap konkursu matematycznego PANGEA. 18 uczniów rozwiązywało zadania w trzech kategoriach: I, II i III. 150 najlepszych uczniów z każdej kategorii uzyskuje prawo do uczestnictwa w etapie finałowym. Jeden z naszych uczniów Bartosz Jastrzębski z kl. IId zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 29 kwietnia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy sukcesu w etapie finałowym.

Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w Jastrzębiu

 DSC0858W dniu 18 marca uczennice pod kierunkiem p. Izabeli Wójcik, Paulina Kolanek, Roksana Lis i Nadia Piątkowska z klasy I b wzięły udział w zmaganiach teleturniejowych, dotyczących znajomości historii, tradycji i kultury Wielkiej Brytanii. Gimnazjaliści musieli wykazać się szczegółową znajomością tematu. Poziom był bardzo wyrównany i nie odbyło się bez dogrywki. Nasz zespół zajął 3 miejsce różnicą tylko jednego punktu od zwycięzców.

GALERIA

Copyright © 2014. PG w Wierzbicy Rights Reserved.