^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Między wspomnieniem a marzeniem…

 DSC0016Między wspomnieniem a marzeniem... - pod takim hasłem w środę 21.06.2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas III. Tradycyjnie uczniowie zatańczyli poloneza, który bardzo się wszystkim podobał. Obok uczniów, rodziców i pracowników szkoły w spotkaniu uczestniczyły władze Gminy w osobach: Przewodniczącego Józefa Kwiatkowskiego, Wójta Zdzisława Duliasa i sekretarz Renaty Leśniewskiej. W pięknym montażu słowno - muzycznym uczniowie wspominali szkolne lata i marzyli o tym co przed nimi. Nie zabrakło podsumowań, nagród za wyniki dydaktyczne, pracę na rzecz szkoły oraz za bardzo wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego. Dyrektor powiedział, że to był bardzo dobry rocznik, a z wieloma osobami żal się rozstawać. Złożył życzenia absolwentom, aby dostali się do wymarzonej szkoły i dobrze wspominali trzy lata spędzone w gimnazjum. Nie zabrakło też życzeń i podziękowań od rodziców i władz samorządowych. Następnie rodzice i uczniowie zaprosili wszystkich na poczęstunek i zabawę przy zespole muzycznym.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Pieniny 8-10 czerwca 2017

100 6422Trzy dni u podnóża Trzech Koron

 Klasa III A na wycieczkę
wyjechać chciała,
ale że grupa mała,
to kolegów z innych klas
w Pieniny ze sobą zabrała
i wcale tego nie żałowała.

100 6375U podnóża Trzech Koron
W pensjonacie Trzy Korony
Grupa cała
nocleg miała.

Trzy dni w Pieninach przebywali
i wszyscy dobrze się sprawowali.
Pod opieką pani Wójcik Izabeli
100 6426i Gawlik Elżbiety
po okolicy wędrowali
i rekreacji się oddawali.

Turystykę górską uprawiali
i nic, a nic nie narzekali.
Wąwóz Homole z łatwością pokonali.
Przełom Dunajca podziwiali.
100 6476Rowerami do Czerwonego Klasztoru
na Słowację też pojechali.
Po deptaku nad Grajcarkiem
godzinami spacerowali.
A w Bacówce przy ognisku
kiełbaski grillowali i tańcowali.
Wyciągiem na Palenicę
100 6414Wybrać się nie omieszkali,
skąd piękne widoki podziwiali.

Pełni wrażeń i humoru
do domu niechętnie wracali,
bo w Szczawnicy dni kilka
jeszcze by zostali.

Izabela Wójcik 

Nie Zmarnuj Swojego Życia

 DSC0327W dniu 23 maja w naszym gimnazjum odbył się projekt profilaktyczno – edukacyjny NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA. Projekt poprowadził Zespół RYMcerze, który tworzą dwaj przyjaciele Łukasz Bęś i Jonatan Blank. RYMcerze mają wieloletnie doświadzenie w prowadzeniu spotkań z młodzieżą dzieleniu się swoim świadectwem życia oraz graniu koncertów w kraju i za granicą. Projekt rekomendowany jest przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Podczas spotkania przekazali młodzieży profilaktykę w przesłaniu, we własnych historiach na podstawie doświadczeń życiowych walki z nałogami oraz w swojej twórczości muzycznej hip – hopowej, muzyki trafiającej do uczniów. Promowane przez występujących wartości są dobrym odniesieniem dla młodego człowieka i namawiającego go do zdrowego trybu życia, dalekiego od różnych używek i uzależnień oraz są alternatywą do zdrowego spędzania wolnego czasu.

GALERIA

V Międzygminny Turniej Ratownictwa i Pierwszej Pomocy Wierzbica 2017

20170518 12270318 maja 2017 roku Publiczne Gimnazjum w Wierzbicy po raz piąty było organizatorem turnieju Ratownictwa i Pierwszej Pomocy, w którym młodzież gimnazjalna mogła wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pomocy przedmedycznej.  W tegorocznym turnieju wzięły udział  cztery zespoły – trzy z PG  Wierzbicy i jeden z gimnazjum w Rudzie Wielkiej.

Uczestnicy turnieju pisali test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz zespołowo prezentowali umiejętności udzielania pomocy w praktyce – w losowo wybranym etapie łańcucha ratunkowego. Zespoły przedstawiły: RKO – resuscytację krążeniowo – oddechową u dorosłych i dzieci, sprawdzanie stanu osoby poszkodowanej, przywracanie oddechu, wzywanie pomocy, tamowanie krwotoków, opatrywanie ran,  unieruchamianie kończyn po złamaniach, skręceniach i zwichnięciach.

W klasyfikacji indywidualnej – ocena testu wiedzy :

I miejsce – Aleksandra Łoboda z PG Wierzbica

II miejsce -   Patrycja Kruk z ZS w Rudzie Wielkiej

III miejsce -  Dorota Woźniak  z ZS w Rudzie Wielkiej

Wyróżnienie dla:

Piotra Frąka z PG w Wierzbicy, Aleksandry Czerskiej i Kamili Szczerbińskiej z ZS w Rudzie Wielkiej

W klasyfikacji zespołowej  - suma punktów z testu i części praktycznej ocenianej przez komisję w składzie: Halina Kępas , Anna Janek, Katarzyna Śmigiel, Dariusz Lech

I miejsce - ZS w Rudzie Wielkiej : P. Kruk, K. Szczerbińska, A. Czerska, W. Iwanicka, D. Woźniak

II miejsce - PG w Wierzbicy zespół klas 3c i 3d: A. Łoboda, N. Sulima, B. Ankurowski,  P. Frąk, A. Stępień

III miejsce – PG w Wierzbicy zespół klasy 3a: G. Antos, J. Iwaniec, W. Szkopek, A. Kaczmarczyk, J. Zawisza

GALERIA

1 2

Wiwat Maj

 DSC0912Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole uroczystość z kazji Świąt Majowych. W montażu słowno - muzycznym przedstawione zostały fakty z historii Polski oraz śpiewane były pieśni patriotyczne. Dyrektor Tomasz Jarzembiński podziękował w swoim wystąpieniu za piekną lekcję historii i patriotyzmu. Stwierdził, że świąteczne dni były doskonałym czasem do manifestowania polskości i zadumy nad historią naszego kraju. Za przygotowanie uroczystości dyrektor podziękował paniom: Ilonie Nogaj, Lili Dulias, Ewelinie Piskorz - scenariusz, Aldonie Dzik - oprawa muzyczna, Anecie Wziątek - oprawa plastyczna.

GALERIA

Nie zapomnimy… Dziękujemy

 DSC1974Taki motyw przewodni towarzyszył uroczystościom zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas III w dniu 21.06.2016r i uczniów klas I i II w dniu 24.06.2016r. Uczniowie klas trzecich rozpoczęli uroczystość pięknym polonezem, który został przygotowany przez panią Aldonę Dzik. W czasie akademii padły ciepłe słowa dotyczące pobytu uczniów klas III przez trzy lata w szkole. Recytacji towarzyszyły wakacyjne piosenki. Po części oficjalnej wręczone zostały nagrody za wysokie wyniki w nauce, pracę w organizacjach i pracę na rzecz szkoły. Wśród gości byli: ks. Jan Chodelski – Proboszcz naszej Parafii, Przewodniczący Rady Gminy Józef Kwiatkowski, Wójt Zdzisław Dulias, Prezes ZNP w Wierzbicy – Anna Piątek, Przewodnicząca Rady Rodziców  - Justyna Heromińska, Pracownicy Biblioteki Publicznej – kierownik Aneta Podkowa i Katarzyna Drab oraz Prezes KS „Orlik” – Henryk Sitkowski. W drugiej części odbyła się odbyła się dyskoteka przez rodziców.

Podobny przebieg miała uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas I i II. Młodzież podziękowała nauczycielom za całoroczny trud. Dyrektor Tomasz Jarzembiński odczytał list MKO pani Aurelii Michałowskiej i życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała szczególny charakter ze względu na przejście na emeryturę dwóch  nauczycieli: pani Marii Mierzwy i Krystyny Sitkowskiej. Pracownicy szkoły, Rada Rodziców, uczniowie podziękowali obu paniom za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Dyrektor szkoły podziękował również ks. Janowi Chudybie za dwuletnią pracę w naszej szkole i życzył Błogosławieństwa Bożego na nowej parafii.

GALERIA

ABSOLWENCI

GALERIA - kl. I-II

„Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”

 DSC1355W dniu 11 maja 2016r. podsumowano projekt akcentowania sylwetki Patrona Szkoły – księdza biskupa Jana Chrapka. Społeczność naszego Gimnazjum poznała jego działalność charytatywną na rzecz ludzi ubogich i potrzebujących, przedsięwzięcia propagujące moralność i patriotyzm w mediach oraz zaangażowanie we wszechstronny rozwój młodzieży. „Budowniczy mostów między ludźmi" pokazywał swą postawą życiową, jak tworzyć kulturę prawdy, porozumienia i tolerancji.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na pracę literacką pt. „Napisz list do biskupa Jana Chrapka, w którym wyrazisz wdzięczność za efekty jego działalności". Nagrodzeni uczniowie to:
• Weronika Gryz kl. 3c
• Ewelina Lipiec kl. 3c
• Aleksandra Góźdź kl. 1b
• Roksana Lis kl. 1b
• Jakub Dziurzyński kl. 1b

Gratulujemy!

GALERIA

Copyright © 2014. PG w Wierzbicy Rights Reserved.